Regenerujące minerały

Regenerujące minerały spa

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wydobywane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w czasach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu czyste zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących aktywny tryb życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem także indywidualne pierwiastki śladowe są niezbędne do dobrego funkcjonowania. Biszofit dokładnie te składniki zawiera. Z zmiany kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza system z toksyn i innych szkodliwych substancji. Dzięki jakościom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest niesamowicie przyjemna i dużo skuteczna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, a w szczególności niedobór magnezu sprawiają nie tylko ciągłe zmęczenie. Pamięta zatem dużo większe konsekwencje, gdyż negatywnie wchodzi na tworzenie wielu układów wewnętrznych naszego ciała.

Poziom magnezu w polskim organizmie nie wpływa wyłącznie na poprawę jego kondycji. Zajmuje on także duże właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po intensywnym dniu powodują rozluźnienie mięśni oraz skóry, obniżając przy tym dyskomfort powiązany z dalekim wysiłkiem psychofizycznym. Składa się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu stanowi pewną spośród najbardziej funkcjonalnych metod jego rozwijania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie naszego ciała po męczącym dniu czy innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, a nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę jest nie tylko popularna w stosowaniu, lecz i bardzo funkcjonalna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do wykonywa sił po ukończonych kontuzjach.
Jak daleko regenerować ciało po męczącym dniu?

Należy wziąć ciepłą kąpiel. Przecież nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli stworzyć sobie tzw. kąpiel magnezową z zastosowaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z ognistą wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zanurzyć się w tej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli różnica będzie mocna. Skóra będzie dobrze szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energię, a dolegliwości zmniejszą swoje działanie. Płatki magnezowe można używać również, jak w sukcesie spuchniętych i słabych stóp. Mała część płatków z grubą wodą w misce da im pomoc oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla pań, które nie posiadają wanny, możliwe jest podawanie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli trzyma ją nawilżoną i odprężoną.

W form, gdy mięśnie czy stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, albo po prostu jest potrzeba swego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z naturalnym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, i po kilkunastu minutach dolegliwość dużo się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje też do zrobienia domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie środka i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w kuracji magnezowej istotną sprawą jest posiadanie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz dana o tym, skąd pochodzą surowce wykorzystane do ich prac. Ważne jest również, aby produkty były certyfikaty dopuszczające je do zakupu na obszarze Unii Europejskiej.

Dużo danych o kosmetykach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na karcie Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *