Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Chojna

Prasóweczki

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie zdobył nowy smartfon a pierwsze, o czym pomyślałeś, to ubezpieczenie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając dobrego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i dziwisz się, jakie są pomiędzy nimi różnice? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym prezentują się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Ińsko

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak urodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czy toż najnowszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym designie i kosmicznych kształtach. Wysokie i delikatne sylwetki obudowy i przede każdym mocno zaokrąglone na krawędziach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu świetnie i pięknie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na ekran nie jest w bycie przykryć go w sum, najdelikatniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o prawie czy bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na całej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł i folii ochronnych na urządzenia przenośne.
Hartowane szkła Ińsko

Czym zatem różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede każdym kształtem, lecz i sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D zrealizuje swoje zlecenie w sukcesu telefonów z płaskim ekranem, natomiast nie będzie odpowiednią ochroną dla przykładów z okrągłymi krawędziami. Tutaj wykorzystywane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to zwykły następca powłok 2D, który doskonale spełni swoją pracę w sukcesu ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na krawędziach. O w aktualnym czynniku wspomnieć, że wymienione wysoce artykuły mogą u niektórych producentów występować pod innymi firmami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Wyniki są te też, drugie jest ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Ińsko

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najniższym i najpopularniejszym rozwiązaniem przeznaczonym do modeli telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego kraje nie są zaokrąglone, istnieje to ryzyko, że szybciej zacznie się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wraz z jego oprawką. Dodatkowo ściany są lekko zaokrąglone, i przez ostatnie niewiele wrażliwe na zużycie. Warstwa kleju jest umieszczona dopiero na barwionej ramce, co w sukcesu produktów słabszej sytuacji może sprawiać ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, a w artykułach znanych nazw nie powinno więc korzystać miejsca. Takie szkła pasują do wszelkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak wysoce krawędzie pokrowca nachodzą na początek urządzenia.
Hartowane szkła Ińsko

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Stanowi owo produkt najdroższy spośród wszystkich trzech a o największym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Poświęcone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej specjalnej formie idealnie pasuje się do wszystkich boków wyświetlacza, pomagając go z wszystkiej strony. Szkła 3D zapewniają to najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy zawsze mieć, że ich tworzenie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na front smartfona, gdyż będą one niszczyć i wypychać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Ińsko

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *