Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Skórcz

Prasóweczki

Co to jest adblue na stacjach? AdBlue jest ostatnie sporej klas roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z zespołem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Jest wtedy na celu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Realizowany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Człuchów

Z pośród wszystkich płynów odpowiednich do transportu jest nietoksyczny, naturalny i pewny w użyciu. Tankuje się go do osobnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W ciągu kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą wyposażone w ten układ.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie także w jaki pomoc można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i skorzystanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich jeszcze dobrze. W wybranych krajach np. w Holandii można jeszcze wziąć z automatów wydobywających się przy ulicach. Nie każde samochody można zatankować bezpośrednio z dystrybutora. Niektóre pojazdy są za małą średnicę wlewu. Wtedy stoi nam tylko wlanie płynu bezpośrednio z butelki. Trzeba uważać, żeby nie rozlać. Płyn tenże zawiera dobre właściwości korozyjne. Adblue Człuchów

Gdzie dostaje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym jaśniejszy jest dojazd do wlewu AdBlue. Dostaje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W starszych pojazdach system tenże nie był dawany na poziomie projektowania, przez co niebieski korek może otrzymywać się w przeciwnych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Widać wtedy w poważny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej rzeczy warto pamiętać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do nabycia w moc sklepach internetowych.

Adblue Człuchów

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi szczególnie przydatna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i dodajemy zapłon. Po kilku sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. Więc można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba mieć o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie uruchomiony.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą opcją jest zakup płynu w sumach hurtowych (przy 1000 l, stawka za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Wartość w niższych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić i na wyniki z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue ma dobrze taki sam skład wtedy nie warto przepłacać.
Adblue Człuchów

Dlaczego warto korzystać AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 są niższe zużycie paliwa o jakiś 3-4%, a silniki wspólne z racją EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w poważny sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez większy czas trwa pełną sprawność, co zabiera się też na ogromniejszą cenę podczas odsprzedaży. Osoby korzystające z AdBlue oddziałują na ochronę środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą postawę otrzymują niższe ceny drogowe w krajach Unii Europejskiej.
Adblue Człuchów

Artykuł został wymyślony we kooperacji Co to jest adblue na stacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *